W tej chwili Egipt nie jest dobrym miejscem dla turystów

Wakacje trwają – wielu Polaków chciało lub nadal chce spędzić je w Egipcie. Warto jednak zastanowić się nad tym dwa razy. Ojczyzna Faraonów jest w tej chwili miejscem wyjątkowo nieprzyjaznym.

by Michael TylerEgiptem targa kolejna polityczna rewolucja. Nie opadł jeszcze kurz po zawierusze z roku 2011, kiedy to obalono ówczesny rząd, a już odsunięto od władzy wówczas obranego prezydenta Mohammeda Mursiego. Wojsko  dokonało zamachu stanu, działając – według słów przedstawiciela armii – zgodnie z wolą ludu. Protesty wstrząsnęły dużymi miastami, takimi jak Kair czy Aleksandria, a obecnie na ulicach znajduje się wojsko, zaś z powietrza sytuację nadzorują helikoptery.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych dwukrotnie przypominało o tym, że Egipt nie jest dobrym miejscem dla polskich turystów: zaleca się im wyjątkową ostrożność. Nie należy udawać się w głąb kraju ani do dużych miast. Sugerowanie jest pozostanie w kurortach wypoczynkowych, a najlepiej całkowite unikanie podróży do Egiptu. Istnieje realna możliwość wybuchu wojny domowej, która zaczęła być coraz bardziej prawdopodobna po zamachu terrorystycznym, jaki był odpowiedzią na aresztowania członków radykalnego stronnictwa muzułmańskiego.

Warto w tym roku rozważyć wakacje w Europie, która oferuje masę fascynujących miejsc do zwiedzania. Do każdej części kontynentu zabiorą cię autokary Sindbad – najlepszej polskiej platformy przewozowej. Sprawdź nasze wakacyjne oferty w portalu BiletyAutokarowe.pl, do którego serdecznie zapraszamy. Korzystaj ze świetnej letniej pogody!

foto: Michael Tyler – Flickr CC

szukaj-i-kup-bilet